Co když je vaše produkce testosteronu nedostatečná?

Pokud v poslední době zjišťujete, že váš elán a chuť do života strádá, stejně jako váš sexuální život, je dost možné, že vaše přirozená produkce testosteronu zažívá kritické období.

Zažíváte zrovna období nadměrného stresu, jste nemocní nebo se cítíte bez chuti k životu?

Současná doba je plná nevídaných možností, bohužel s nimi přichází také mnoho starostí, stresu, předpřipravených jídel a dalších faktorů, které negativně působí na naše zdraví. Důvodem k poklesu přirozené tvorby mužského testosteronu může být mnoho. Prvním z nich se objevuje při omezování se v jídle v důsledku stresu nebo naopak při nekontrolovatelném přejídání. Tyto špatné stravovací návyky mohou také negativně působit na hladinu energie, nárůst váhy a mnoho dalších zdravotních problémů. 

testosterone vzorec

Možná máte stravování pod kontrolou, ale naopak nezvládáte vaše pracovní zatížení, cítíte se stále unaveně, nemáte energii nebo motivaci dokončit rozdělanou práci. I to mohou být příznaky nedostatečné tvorby testosteronu. Cítili jste se kdysi jako alfa samci a věděli, že vám každá žena padne k nohám? Nyní vás tato představa ani neláká? Potlačená chuť k sexu nebo nedostatečné sexuální vzrušení, i to mohou být známky snížené tvorby hormonu Testosteronu.  

Negativní známky nedostatku testosteronu:

  • Pokles energie
  • Nedostatečná regenerace po tréninku
  • Nechutenství
  • Snížené libido
  • Ztráta svalové hmoty 

Doposud jsme si řekli jen o důsledcích jeho nedostatku, nyní se zaměříme na to, jak přirozenou produkci testosteronu zvýšit. Na internetu koluje mnoho rádoby “boosteru”, které se chlubí tím, jak dokážou z muže, který je na dně, znovu vybudovat alfa samce. Úspěchy slaví hlavně v tom, že každý muž se chce cítit znovu jako chlap. Většina těchto produktů však staví jen na reklamní triky slibující výsledky, které se bohužel velmi často nedostaví. 

Co dělat proti snížené produkci? 

Abyste docílili toho, že se produkce vašeho testosteronu zvýší, můžete udělat několik základních věcí. V prvé řadě je to dostatečný a pravidelný spánek. Pro drtivou většinu z nás je nutné během dne spát alespoň 7-8 hodin denně. Při extrémní fyzické zátěži se pak toto číslo může ještě zvyšovat. Svou roli hraje také samotná kvalita vašeho spánku. Pokud se během noci často budíte, nebo nemůžete dosáhnout hlubokého spánku, i to může vést ke snížení vašeho testosteronu. Negativní faktor můžete také hledat v nedostatku fyzické aktivity, nadměrnému stresu a nedostatku pitného režimu. Jednou ze zázračných metod je také otužování se v ledové vodě, nebo vystavení se chladu. 

Efektivní kroky ke zvýšení přirozeného testosteronu:

  • Snažte se o kvalitní a pravidelný spánek 7-8 hodin denně
  • Udržujte fyzickou aktivitu 
  • Otužujte se a nebojte se vystavit se slunci 
  • Snažte se o vyváženou stravu 
  • Vyhněte se přemíře stresu  

Chlap testosterone

Jak můžete produkci tohoto hormonu zvýšit suplementací?

V rámci výzkumů bylo zjištěno, že existuje několik látek, které prokazatelně pomáhají zvyšovat produkci přirozeně vytvářeného testosteronu. Na trhu ovšem chyběl produkt, který by buď obsahoval více látek, tak aby opravdu k nějakému zvýšení došlo, nebo látky v nich obsažené nebyly v kvalitní formě nebo dostatečném množství. To se změnilo, když na trh přišel Primulus a naše vlastní Maca. Tyto dva produkty, které se mohou, ale zároveň nemusí vzájemně doplňovat, jsou oba navrženy tak, aby podpořili a maximalizovali vaše výkony. Oba z nich mají specifické vlastnosti. Tam kde se Primulus soustředí na kombinaci bylinek, minerálů a vitaminů pro zvýšení produkce testosteronu, tak maca vsází na své přírodní blahodárné účinky a hormonální optimalizaci u obou pohlaví. Pojďme si říct více ke každému produktu.

Primulus 


Obsahuje kombinaci přírodních látek, které účinně působí na vyvážení hormonů v těle. Neobsahuje kofein, a tak nehrozí, že by se dostavil pokles výkonnosti po delší době užívání z důsledku adaptace na něj. Obsahuje zinek a vitamin D3 v takové formě, že jej už nemusíte dodávat v jiných produktech zvlášť. Hodí se tak skvěle stejně pro sportovně založené muže i ženy. Navíc obsahuje také dávku hořčíku, který je pro lidské tělo nepostradatelný, jelikož zajišťuje správnou funkčnost svalů a nervů. Všechny látky v něm obsažené můžete najít například zde

Primulus

Řeřicha peruánská

Neboli maca pochází z jihoamerických And a je jednou z nejstarších plodin vůbec. Prášek se získává z kořene této rostliny a má blahodárné účinky na fyzické i duševní zdraví. Maca podporuje plodnost a podobně jako kofein má stimulační účinky, snižuje míru únavy a přispívá k vytrvalosti a vitalitě. Všechny účinky řeřichy peruánské můžete nalézt zde

1041-1_natios-bio-maca-prasek-200g-v1

 

Shrnutí 

Pokud si myslíte, že trpíte poklesem mužského hormonu, zkuste zapřemýšlet, jestli se nedá něco na vašem životním stylu a návycích změnit. Většina problémů totiž může být způsobena právě věcmi, které se dají snadno ovlivnit vámi samotnými. Nedostatek spánku, fyzické aktivity, špatné životní návyky mohou být příčinou nejen poklesu testosteronu, ale stát i za mnohými chorobami. Práce na zlepšení těchto nešvarů vám může radikálně pomoci. Pokud už cítíte, že pro sebe děláte všechno a stále vám chybí výsledky, můžete sáhnout po velmi účinných látkách obsažených v produktu Primulus a doplnit jej Macou, které váš trénink i osobní život dokáží posunout do dalších dimenzí. 

Výhodný balíček

Tímto balíčkem proměníte své tréninky v dech-beroucí jízdu a zároveň se z vás doma stane alfa-samec.

TENTO BALÍČEK MŮŽETE ZAKOUPIT ZDE

Balicek pro muze