NATIOS Chelated Calcium Complex, Vápník s vitamíny D3 a K2 MK-7, 200 mg, 100 kapslí

Kód: NAT1540
Novinka
Značka: Natios
549 Kč 490,18 Kč bez DPH
Skladem (>3 ks)
Můžeme doručit do:
17.7.2024
Možnosti doručení

Nejúčinnější, nejlépe vstřebatelná a nejšetrnější forma pro žaludek, to je bisglycinát vápenatý. O vápníku je všeobecně známo, že podporuje zdraví kostí a zubů, podporuje však také například činnost svalů, normální srážlivost krve či přenos nervových signálů. Každá kapsle tohoto komplexu obsahuje 200 mg elementárního vápníku, který je dále doplněn o vitamíny D3 a K2 ve formě MK‑7.

Detailní informace

Detailní popis produktu

NATIOS Chelated Calcium Complex

Nejúčinnější, nejlépe vstřebatelná a nejšetrnější forma pro žaludek, to je bisglycinát vápenatý. O vápníku je všeobecně známo, že podporuje zdraví kostí a zubů, podporuje však také například činnost svalů, normální srážlivost krve či přenos nervových signálů.

Každá kapsle tohoto komplexu obsahuje 200 mg elementárního vápníku, který je dále doplněn o vitamíny D3 a K2 ve formě MK‑7.

Maximální vstřebatelnost Nejlépe vstřebatelná forma
Bez přidaných látek Bez příměsí, plnidel a éček
Vitamin D3 a K2 Doplněno o Vitamíny D3 a K2 (MK‑7)
Vegan a GMO-free Bez lepku a GMO-free

V čem se NATIOS Chelated Calcium Complex liší od ostatních?

Obsažený Calcium bisglycinate je bezkonkurenční forma vápníku, která zajišťuje maximální vstřebatelnost bez jakýchkoliv vedlejších účinků. Vápník je mimo to doplněn také o vitamín D3, který nejenže podporuje zdraví kostí, ale přímo pomáhá navyšovat absorpci vápníku. Poslední prospěšnou složkou v tomto komplexu vitamín K2 ve formě MK‑7, který pomáhá směřovat vápník z krve tam, kde je zapotřebí, tudíž převážně do kostí.

Krom toho je tento komplex vyráběn v maximální čistotě. Neobsahuje tedy žádné plnidla, leštidla, konzervanty či jiná éčka usnadňující výrobu.

200 mg hořčíku

200 mg elementárního vápníku

Vysoká vstřebatelnost

Maximální vstřebatelnost

Chelátová vazba

Účinná chelátová vazba

Synergická směs

S vitamíny D3 a K2

Bez vedlejších účinků

Bez vedlejších účinků

 

Jaké jsou benefity užívání NATIOS Calcium Complex?

Vápník je důležitým minerálem pro udržení normálního stavu kostí. Zvýšenou potřebu tohoto minerálu pak mají především lidé trpící osteoporózou, starší lidé či ženy v menopauze.

Kosti Vápník, D3 a K2 udržují zdraví kostí
Zdraví zubů Vápník podporuje zdraví zubů
ImunitaD3 podporuje imunitní systém
Nervová soustavaVápník podporuje nervové přenosy
SvalyVápník a D3 podporují činnost svalů
TráveníVápník podporuje trávicí enzymy
Vstřebávání vápníkuD3 podporuje vstřebávání vápníku
Srážlivost krveVápník a K2 udržují normální srážlivost krve

V čem je bisglycinát vápenatý nejlepší?

Obsažený Calcium Bisglycinate je s jinými formami téměř nesrovnatelný. Tato forma nejenže je maximálně šetrná pro trávicí systém, ale zároveň se jedná o nejlépe vstřebatelnou formu. Dvě nejčastěji nabízené formy jsou citrát vápenatý a karbonát vápenatý.

Bisglycinát i citrát vápenatý jsou dvě formy šetrné pro trávicí soustavu, avšak bisglycinát je až o 180 % více vstřebatelný. Ze stejně velké dávky váš systém tedy využije téměř dvojnásobek vápníku. Co se týče karbonátu, jedná se o potentní formu vápníku, která však není v porovnání s bisglycinátem až tak biodostupná. K jejímu vstřebávání jsou navíc zapotřebí žaludeční kyseliny, což může být u některých lidí problém z důvodu nižší produkce těchto kyselin.

Je také možné se setkat s laktátem či glukonátem vápenatým. Jedná se o kvalitní formy, které jsou dobře tolerovatelné a mají vstřebatelnost blížící se bisglycinátu. Problémem však je jejich obsah elementárního vápníku. Bisglycinát vápenatý obsahuje 20 % elementárního vápníku, kdežto tyto dvě formy se pohybují kolem 10 % a je tak zapotřebí užívat dvojnásobně množství.

 

Rozdíly mezi vápníkem NATIOS a běžným vápníkem

Natios Calcium Complex Porovnání no label lahvička

NATIOS Chelated Calcium Complex

Běžný vápník

Nejvstřebatelnější forma bisglycinát vápenatý

Karbonát či citrát vápenatý

Doplněno o 200 IU vitamínu D3

Bez vitamínu D3

Doplněno o 10 μg vitamínu K2 jako MK‑7

Bez vitamínu K2

Bez vedlejších účinků

Některé formy mohou způsobovat nevolnost

Bez plnidel, příměsí, leštidel

Plnidla a další látky usnadňující výrobu

Proč jsou přidávány vitamíny D3 a K2?

Jak už bylo řečeno, vitamín D3 přímým způsobem navyšuje vstřebatelnost vápníku. Tyto dvě složky spolu velmi úzce spolupracují a téměř se jedna bez druhé neobejdou. Vitamin D je dostupný ve dvou formách, kterými jsou Ergokalciferol (D2) a Cholekalciferol (D3). Obě formy poskytují benefity vitaminu D, avšak výzkumy poukazují na to, že vitamin D3 je účinnější pro zvyšování hladiny vitaminu D v krvi než vitamin D2.

Vitamín K pomáhá pomocí aktivace osteoklacinu směrovat vápník tam, kde je opravdu zapotřebí. Snižuje tak přebytečnou hladinu vápníku v krvi a navyšuje jeho hladinu v kostech, zubech apod.

Vitamín K existuje ve dvou primárních formách: vitamín K1 (fylochinon) a vitamín K2 (menachinon). Vitamin K1 se nachází především v zelené listové zelenině, jako je kapusta, špenát a brokolice. Vitamin K2 je přítomen v živočišných produktech, jako je maso, vejce a mléčné výrobky, stejně jako ve fermentovaných potravinách, jako je sýr a natto.

Vitamin K2 má odlišné podtypy, mezi hlavní patří menachinon-4 (MK-4) a menachinon‑7 (MK7). Vitamín K2 je v tomto doplňku obsažen v nejlépe vstřebatelné a nejúčinnější formě: MenaQ7® MK‑7. Má několikanásobně delší poločas rozpadu než formy K1 a MK‑4, v organismu tím pádem může pozitivně působit podstatně déle.

Kombinace Vitamin D3 K2
Pozadí tabulky

Složení

Velikost dávky: 1 kapsle.Balení obsahuje: 100 dávek Množství v 1 dávce RHP *
Vápník
(z 1053 mg bisglycinátu vápenatého)
200 mg 25 %
Vitamín D3
(z lanolinu) (jako cholekalciferol)
2,5 mcg / 200 IU 50 %
Vitamín K2
(jako Menaquinonin‑7) (MK‑7) (MenaQ7®) (z cizrny)
10 mcg 13 %
* referenční hodnota příjmu u průměrné dospělé osoby.** referenční hodnota není stanovena.

Přispíváme na dětskou hematoonkologii

Natios z každého prodaného produktu daruje 1 Kč dětské hematoonkologii ve Fakultní nemocnici v Ostravě.

Léčba každého onkologického pacienta v České republice se odhaduje na přibližně 8 000 Kč měsíčně. Věříme tedy, že tímto krokem společně dokážeme pomoci několika rodinám.

Více se můžete dočíst zde.

Prispiváme na hematoonkologii FNO

Doporučené dávkování: Jako doplněk stravy užívejte 1 až 2 kapsle denně.

Další složky: Rostlinná kapsle (HPMC). Výrobek neobsahuje žádné další přidané složky (éčka)

Není určeno pro vegany.

Upozornění: Pouze pro dospělé. Trpíte-li onemocněním, jste těhotná, kojíte, snažíte se otěhotnět nebo užíváte léky, poraďte se před užitím tohoto přípravku s lékařem. Uchovávejte mimo dosah dětí. Není náhradou pestré stravy. Doplněk stravy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování.

Skladování: Skladujte na chladném a suchém místě.

Obsah balení: 100 kapslí

Vyrobeno v EU

Doplňkové parametry

Kategorie: Vitamíny a minerály
Hmotnost: 0.14 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Logo-NatiosNatios je česká značka, která se zaměřuje na výrobu kvalitních doplňků stravy s čistým složením bez zbytečných příměsí, konzervantů a éček. Mimo jiné má v nabídce také produkty ze zdravé výživy jako jsou superpotraviny v BIO kvalitě, oříšky, ořechová másla, sušené plody a mnoho dalšího.

 Natios Health s.r.o., Daliborova 432/3, 709 00 Ostrava, Česká republika