Pro maximální soustředění a učení zvolte Natios Mind Focus!

V dnešním světě plném neustálých podnětů a nároků na naši pozornost je schopnost soustředění klíčová. Pokud se chystáte na náročnou zkoušku, chcete zvýšit svou kreativitu a zlepšit kognitivní schopnosti pro lepší pracovní výkon, nebo toužíte po lepší paměti, máme pro vás řešení. NATIOS Mind Focus je ideální volbou pro všechny, kdo chtějí podpořit své mozkové funkce a nervovou soustavu.

Tento doplněk stravy obsahuje kombinaci aminokyselin, bylin a dalších klíčových složek. Se šesti bylinnými extrakty a čtyřmi dalšími účinnými látkami, které jsou prokazatelně přínosné pro paměť, koncentraci a soustředění, poskytuje vašemu mozku vše potřebné pro maximální výkon. Připojte se k nám a zjistěte, jak vám Mind Focus může pomoci zvládat nároky každodenního života s lehkostí a jasnou myslí.

Proč je NATIOS Mind Focus tou správnou volbou?

I. Klíč k úspěchu v práci

V pracovním prostředí je úspěch často definován naší schopností udržet koncentraci, efektivně řešit problémy a kreativně přistupovat k úkolům. Mind Focus je navržen tak, aby vám pomohl dosáhnout těchto cílů a maximalizoval váš pracovní potenciál

Díky pečlivě vybraným složkám tento doplněk stravy podporuje vaši soustředěnost a koncentraci, což vám umožňuje zůstat produktivními i při nejnáročnějších úkolech. Kromě toho podporuje kreativitu a pomáhá snižovat stres a únavu spojenou s pracovním stresem. S Mind Focusem můžete také očekávat zlepšení paměti a učení, což je klíčové pro váš profesní rozvoj.

II. Podpora pro studenty 

Studium může být velmi náročné a stresující. Požadavky na soustředění, schopnost zapamatovat si velké množství informací a zvládání stresu při zkouškách jsou jen některé z výzev, kterým studenti čelí. Mind Focus vyhovuje všem těmto potřebám a pomáhá studentům dosáhnout jejich akademických cílů. 

Tento doplněk stravy podporuje paměť a usnadňuje zapamatování důležitých informací. Dále zvyšuje vaše schopnosti logického myšlení, řešení problémů a rychlého učení nových konceptů. Regulace hladiny stresu vám pomáhá lépe zvládat stresové situace spojené se studiem a přispívá k celkové duševní pohodě. Zároveň udržuje vaši energii na stabilní úrovni po celý den a umožňuje vám být aktivní a plní energie, aniž byste museli sáhnout po nezdravých energetických nápojích.

Pro maximální soustředění a učení zvolte Natios Mind Focus!

III. Tajná zbraň pro hráče

Hraní her je oblíbenou formou zábavy, ale také může být náročné a vyžaduje vysokou úroveň soustředění, rychlou reakci a strategické myšlení. Mind Focus byl vyvinut s cílem podpořit vás při dosahování vašich herních cílů a maximalizovat váš herní výkon.

Jeho složky podporují vaše mozkomotorické schopnosti a zvyšují vaši schopnost udržet soustředění během intenzivních herních seancí. Dále posiluje kognitivní funkce mozku, což vám umožňuje lépe plánovat strategie a dosahovat vítězství. Navíc vám pomůže zvýšit rychlost reakce a herní výkon, a tím i konkurovat ve hře na vyšší úrovni. A nakonec udržuje vaši energii na stabilní úrovni, abyste mohli hrát déle a s maximálním výkonem.

IV. Maximální výkon v každé oblasti

Mind Focus je revoluční doplněk stravy, který vám pomůže dosáhnout maximálního výkonu ve všech aspektech vašeho života. Kromě již zmíněných oblastí je Mind Focus ideální pro každého, kdo touží po lepších mozkových funkcích a zlepšení paměti.

Pro každodenní použití je Mind Focus ideální volbou pro rodiče, kteří pečují o rodinu, stejně jako pro jednotlivce usilující o maximalizaci svého potenciálu v běžných aktivitách. Sportovci, od profesionálních atletů po rekreační nadšence, ocení Mind Focus nejen pro jeho schopnost posilovat fyzický výkon, ale také pro jeho schopnost zlepšit mentální odolnost a soustředění. Pro seniory, kteří se snaží udržet mentální aktivitu a zlepšit svou paměť a kognitivní funkce, může být Mind Focus cenným nástrojem pro zachování mentální svěžesti a vitality v každodenním životě. Jeho schopnost zlepšit mozkovou funkci a paměť je pro každého, kdo si přeje dosáhnout optimálního výkonu, nepostradatelná.

6 vědecky ověřených extraktů bylinek

I. Panax Ginseng (Ženšen pravý)

Ženšen je oblíbený bylinný doplněk, proslulý tím, že zvyšuje energii. Navíc, výzkum naznačuje, že posiluje kognitivní funkce, což ho činí vysoce ceněným pro zlepšení jak fyzické, tak duševní výkonnosti. Mezi různými typy je ženšen Panax nejvíce prozkoumaný v lidských studiích.

Několik těchto studií prokázalo, že suplementace ženšenem může zvýšit fyzickou výkonnost jak u sedavých jedinců, tak u těch, kteří jsou fyzicky aktivní. Poskytuje také účinky proti únavě a zvyšuje duševní bdělost [1]. Dospělí mohou také zaznamenat příznivé účinky nejen na hladinu energie, ale také na koncentraci a náladu [2, 3].

Pro maximální soustředění a učení zvolte Natios Mind Focus!

II. Rhodiola Rosea (Rozchodnice růžová)

Rhodiola rosea, po staletí používaná rostlina v různých tradičních léčebných systémech, zlepšuje paměť, bdělost a vytrvalost [4].

Studie na lidech prokázaly jeho schopnost snižovat duševní únavu, zlepšovat kognitivní funkce, náladu a zlepšovat fyzickou výkonnost [5].

Rhodiola rosea by mohla být zvláště prospěšná pro jedince, kteří čelí syndromu vyhoření, který se vyznačuje chronickým emočním, motivačním a fyzickým vyčerpáním v důsledku dlouhodobého pracovního stresu [6].

Ve 12 týdenní studii zahrnující 118 jedinců trpících syndromem vyhoření, suplementace 400 mg extraktu z Rhodiola rosea denně výrazně zmírnila pocity vyčerpání a potíže se soustředěním v porovnání s jejich původním stavem [7].

 

III. Ginkgo Biloba (Jinan dvoulaločný)

Ginkgo biloba, původem z Číny, se po staletí používá jako lék na různé zdravotní problémy. Doplňky ginkgo biloby mohou u vybraných jedinců zlepšit duševní výkon, mozkové funkce a náladu

V některých studiích bylo prokázáno, že dlouhodobé suplementace Ginkgo biloba zvyšuje hladiny dopaminu, což vede ke zlepšení kognitivních funkcí, paměti a motivace [8, 9, 10]. 

V dalším laboratorním výzkumu se ukázalo, že extrakt z ginkgo biloby zvýšil sekreci dopaminu tím, že snížil oxidační stres [11]. 

IV. Gotu Kola (Pupečník asijský)

Gotu kola se již v tradiční medicíně využívala pro své potenciální přínosy pro kognitivní funkce. Byly také zkoumány jeho pozitivní účinky na bdělost a náladu.

Během dvouměsíční studie, která zahrnovala 28 starších dospělých, byly podávány denní dávky extraktu gotu koly v rozmezí od 250 do 750 mg. Výsledky ukázaly, že ti, kteří užívali nejvyšší dávku, zaznamenali zlepšení pracovní paměti, bdělosti a nálady ve srovnání s kontrolní skupinou [12].

V dalším tříměsíčním výzkumu s 80 staršími dospělými bylo zjištěno, že přídavek 500 mg a 750 mg extraktu z gotu koly denně výrazně zlepšil sílu a fyzickou kondici ve srovnání s placebem [13].

Navíc ve studii zahrnující 33 jedinců s úzkostí bylo zjištěno, že užívání 1 000 mg extraktu gotu koly denně po dobu 2 měsíců vedlo ke zvýšení pozornosti a snížení úrovně úzkosti a duševní únavy ve srovnání s jejich původním stavem [14].

Pro maximální soustředění a učení zvolte Natios Mind Focus!

V. Bacopa (Bakopa drobnolistá)

Bacopa monnieri, rostlina prosperující ve vlhkých, bažinatých oblastech po celé jižní Asii, se používá v ajurvédské medicíně k řešení různých zdravotních problémů, jako je úzkost, nespavost a problémy související s pamětí [15].  

Přínosy Bacopy zvyšující kognitivní funkce, jsou připisovány jejímu množství triterpenoidních saponinů, označovaných jako bakosidy, které mají neuroprotektivní a kognitivní vlastnosti [16]. 

Komplexní přehled devíti studií zahrnujících 518 jedinců odhalil, že denní suplementace přibližně 300 mg extraktu Bacopa monnieri výrazně zlepšila mozkové funkce, zejména pokud jde o rychlost zpracování informací a reakční dobu [17]. 

VI. Černý pepř

Studie odhalily, že černý pepř zlepšuje funkci mozku. Konkrétně se prokázal jako slibný při zmírňování příznaků spojených s degenerativními mozkovými poruchami, jako je Alzheimerova a Parkinsonova choroba [18].

Výzkumy naznačují, že extrakt z černého pepře může snižovat tvorbu amyloidních plaků v mozku. Tyto plaky, husté shluky škodlivých proteinových fragmentů, jsou spojovány s Alzheimerovou chorobou [19]. 

Komplex dalších čtyř účinných látek

I. Citikolin

Citikolin se používá jako doplněk stravy ke zlepšení mozkové činnosti a posílení paměti. Byl také zkoumán jako lék k léčbě širokého spektra onemocnění, včetně mrtvice, demence, bipolární poruchy a deprese.

Rozbor rozsáhlé studie z roku 2022, zahrnující více než 800 publikací o citikolinu, prokázal jeho blahodárné účinky na paměť a pozornost. Citikolin se ukázal jako prospěšný jak pro zdravé osoby, tak pro pacienty s vaskulární demencí [20].

Pro maximální soustředění a učení zvolte Natios Mind Focus!

II. Fosfatidylserin

Fosfatidylserin je typ fosfolipidu nacházející se v mozkových buňkách, je zkoumán pro jeho roli v podpoře paměti a kognitivních funkcí. Studie prokázaly, že zdraví lidé, kteří užívali doplňky fosfatidylserinu až 400 mg denně, zaznamenali lepší myšlení a paměť [21].

III. L-Theanin

L-theanin se jeví jako slibná podpora pro zlepšení každodenní výkonnosti, neboť zvyšuje kognitivní schopnosti, pozornost a snižuje stres. Také se prokázal jako užitečný faktor v ochraně nervového systému díky svým neuroprotektivním vlastnostem [22].

IV. N-Acetyl L-Tyrosin

N-acetyl L-tyrosin je modifikovaná forma aminokyseliny L-tyrosinu, která se v organismu přirozeně vyskytuje. L-tyrosin je nezbytná pro tvorbu důležitých neurotransmiterů, jako je dopamin, noradrenalin a epinefrin, které hrají klíčovou roli v regulaci nálady, motivace, koncentrace a kognitivních funkcí [23]. 

Závěr

Optimalizujte své mozkové funkce a dosáhněte maximálního výkonu s NATIOS Mind Focus ve vaší každodenní rutině. Tento doplněk stravy, díky pečlivě vybraným složkám, podporuje soustředěnost, paměť a celkový mozkový výkon. Začleněním NATIOS Mind Focus do vašeho denního režimu nejen získáte konkurenční výhodu v práci, studiu nebo hrách, ale také dlouhodobé benefity pro vaše duševní zdraví a pohodu.

Seznam použité literatury:

1.M. Sellami et al., „Herbal medicine for sports: a review", J Int Soc Sports Nutr, roč. 15, s. 14, bře. 2018, doi: 10.1186/s12970-018-0218-y.

2. J. L. Reay, A. B. Scholey, a D. O. Kennedy, „Panax ginseng (G115) improves aspects of working memory performance and subjective ratings of calmness in healthy young adults", Hum Psychopharmacol, roč. 25, č. 6, s. 462–471, srp. 2010, doi: 10.1002/hup.1138.

3. H.-G. Kim et al., „Antifatigue Effects of Panax ginseng C.A. Meyer: A Randomised, Double-Blind, Placebo-Controlled Trial", PLoS One, roč. 8, č. 4, s. e61271, dub. 2013, doi: 10.1371/journal.pone.0061271.

4. S. Ishaque, L. Shamseer, C. Bukutu, a S. Vohra, „Rhodiola rosea for physical and mental fatigue: a systematic review", BMC Complement Altern Med, roč. 12, s. 70, kvě. 2012, doi: 10.1186/1472-6882-12-70.

5. G. Ma et al., „Rhodiola rosea L. Improves Learning and Memory Function: Preclinical Evidence and Possible Mechanisms", Front Pharmacol, roč. 9, s. 1415, pro. 2018, doi: 10.3389/fphar.2018.01415.

6. Y. V. Ovchinnikov, M. V. Palchenkova, a O. V. Kalachev, „[Burnout syndrome: diagnosis, principles of treatment, prophylaxis]", Voen Med Zh, roč. 336, č. 7, s. 17–24, čvc. 2015.

7. S. Kasper a A. Dienel, „Multicenter, open-label, exploratory clinical trial with Rhodiola rosea extract in patients suffering from burnout symptoms", Neuropsychiatr Dis Treat, roč. 13, s. 889–898, bře. 2017, doi: 10.2147/NDT.S120113.

8. K. Blecharz-Klin, A. Piechal, I. Joniec, J. Pyrzanowska, a E. Widy-Tyszkiewicz, „Pharmacological and biochemical effects of Ginkgo biloba extract on learning, memory consolidation and motor activity in old rats", Acta Neurobiol Exp (Wars), roč. 69, č. 2, s. 217–231, 2009, doi: 10.55782/ane-2009-1747.

9. T. Yoshitake, S. Yoshitake, a J. Kehr, „The Ginkgo biloba extract EGb 761® and its main constituent flavonoids and ginkgolides increase extracellular dopamine levels in the rat prefrontal cortex", Br J Pharmacol, roč. 159, č. 3, s. 659–668, úno. 2010, doi: 10.1111/j.1476-5381.2009.00580.x.

10. J. Kehr, S. Yoshitake, S. Ijiri, E. Koch, M. Nöldner, a T. Yoshitake, „Ginkgo biloba leaf extract (EGb 761®) and its specific acylated flavonol constituents increase dopamine and acetylcholine levels in the rat medial prefrontal cortex: possible implications for the cognitive enhancing properties of EGb 761®", Int Psychogeriatr, roč. 24 Suppl 1, s. S25-34, srp. 2012, doi: 10.1017/S1041610212000567

11. C. Ramassamy, B. Naudin, Y. Christen, F. Clostre, a J. Costentin, „Prevention by Ginkgo biloba extract (EGb 761) and trolox C of the decrease in synaptosomal dopamine or serotonin uptake following incubation", Biochem Pharmacol, roč. 44, č. 12, s. 2395–2401, pro. 1992, doi: 10.1016/0006-2952(92)90685-c.

12. J. Wattanathorn et al., „Positive modulation of cognition and mood in the healthy elderly volunteer following the administration of Centella asiatica", J Ethnopharmacol, roč. 116, č. 2, s. 325–332, bře. 2008, doi: 10.1016/j.jep.2007.11.038.

13. L. Mato et al., „Centella asiatica Improves Physical Performance and Health-Related Quality of Life in Healthy Elderly Volunteer", Evid Based Complement Alternat Med, roč. 2011, s. 579467, 2011, doi: 10.1093/ecam/nep177.

14. U. Jana, T. K. Sur, L. N. Maity, P. K. Debnath, a D. Bhattacharyya, „A clinical study on the management of generalized anxiety disorder with Centella asiatica", Nepal Med Coll J, roč. 12, č. 1, s. 8–11, bře. 2010.

15. N. A. Suliman, C. N. Mat Taib, M. A. Mohd Moklas, M. I. Adenan, M. T. Hidayat Baharuldin, a R. Basir, „Establishing Natural Nootropics: Recent Molecular Enhancement Influenced by Natural Nootropic", Evid Based Complement Alternat Med, roč. 2016, s. 4391375, 2016, doi: 10.1155/2016/4391375.

16. S. Aguiar a T. Borowski, „Neuropharmacological Review of the Nootropic Herb Bacopa monnieri", Rejuvenation Res, roč. 16, č. 4, s. 313–326, srp. 2013, doi: 10.1089/rej.2013.1431.

17. C. Kongkeaw, P. Dilokthornsakul, P. Thanarangsarit, N. Limpeanchob, a C. Norman Scholfield, „Meta-analysis of randomized controlled trials on cognitive effects of Bacopa monnieri extract", J Ethnopharmacol, roč. 151, č. 1, s. 528–535, 2014, doi: 10.1016/j.jep.2013.11.008.

18. W. Yang, Y.-H. Chen, H. Liu, a H.-D. Qu, „Neuroprotective effects of piperine on the 1-methyl-4-phenyl-1,2,3,6-tetrahydropyridine-induced Parkinson’s disease mouse model", Int J Mol Med, roč. 36, č. 5, s. 1369–1376, lis. 2015, doi: 10.3892/ijmm.2015.2356.

19. L. Subedee, R. N. Suresh, J. Mk, K. Hl, S. Am, a P. Vh, „Preventive role of Indian black pepper in animal models of Alzheimer’s disease", J Clin Diagn Res, roč. 9, č. 4, s. FF01-04, dub. 2015, doi: 10.7860/JCDR/2015/8953.5767

20. J. J. Secades a P. Gareri, „Citicoline: pharmacological and clinical review, 2022 update", Rev Neurol, roč. 75, č. Supl 5, s. S1–S89, pro. 2022, doi: 10.33588/rn.75S05.2022311.

21. A. G. Parker et al., „The effects of IQPLUS Focus on cognitive function, mood and endocrine response before and following acute exercise", J Int Soc Sports Nutr, roč. 8, s. 16, říj. 2011, doi: 10.1186/1550-2783-8-16.

22. K. Womperski, J. Woźniak, J. Szymonik, S. Szopa, a J. Elias, „Benefits of l-theanine supplementation and its possible role in clinical use – review", Quality in Sport, roč. 16, s. 50537, dub. 2024, doi: 10.12775/QS.2023.16.001.

23. „Behavioral and cognitive effects of tyrosine intake in healthy human adults - PubMed". Viděno: 23. květen 2024. [Online]. Dostupné z: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25797188/