Natios pomáhá dětské hematoonkologii v Ostravě

Děti jsou naše budoucnost. Známá fráze. Když se narodí dítě, je to většinou velká radost. Ještě v porodnici jsou většinou rodiče ujištěni o tom, že je jejich dítě zdravé a s nadějí, že už je čekají jen samé radosti odchází rodiče spolu s kojencem do svých domovů. Jenže zdraví dítěte se může v okamžiku zvrátit. Ačkoliv si každý rodič nepřeje nic jiného než zdraví, ne všem je bohužel toto přání splněno. Onkologická onemocnění dětí naneštěstí nejsou takovou vzácností, jako by se mohlo zdát. Každý rok se v České republice léčí s nádorovými onemocněními až 400 dětí. Lékařům se povede zachránit až 85 % nemocných dětí.

Když dítě onemocní rakovinou, rodinám se v okamžiku bezpochyby zhroutí svět. Každodenní zlobení dětí se najednou pro rodiče stává tím, co si vlastně přejí ze všeho nejvíce. Velkou část léčby onkologických onemocnění totiž děti tráví v nemocnici a následně v podstatě v izolaci, aby neohrozily svůj křehký imunitní systém jakýmkoliv jiným onemocněním. Péče o onkologicky nemocného dětského pacienta je pro rodiče ale nejen organizačně, časově a psychicky náročná, ale stojí i nemalé peníze. Odhaduje se, že léčba onkologicky nemocného pacienta stojí v České republice až 8 000 Kč měsíčně. To rozhodně není zanedbatelná částka, navíc ve chvíli, kdy v praxi díky neustálému dojíždění za léčbou, péči o dítě v podstatě minimálně jeden rodič musí opustit své zaměstnání a na plno se věnovat léčbě a její podpoře.

Proč jsme se rozhodli pomáhat?

Jelikož i my v Natios jsme rodiče, tak si o to více uvědomujeme závažnost výše uvedených skutečností a rozhodli jsme se, že naše podnikání pozvedneme na jinou úroveň. Vy, kteří náš e-shop již znáte, víte, že se svou nabídkou produktů zaměřujeme především na kvalitní, čisté a co nejvíce přírodní doplňky stravy zaměřené na podporu a navrácení zdraví. Není tak ničím překvapivé, že když jsme přemýšleli o tom, jak bychom mohli pomáhat druhým, padla volba právě na tak závažná onemocnění, jakým jsou ta onkologická. Jak jsme se nakonec rozhodli konkrétně pomáhat?

Koruna z každého prodaného produktu nemocným dětem

Když jsme přemýšleli o způsobu, jak pomoci, nechtěli jsme se omezit na jednorázový dar či příspěvek, který v tomto případně v podstatě moc neznamená. Počty onkologických pacientů neklesají a nároky na jejich péči se spíše zvyšují. Nově jsme se proto v Natios rozhodli, že z každého prodaného produktu darujeme přesně 1 Kč na dětskou hematoonkologickou péči ve Fakultní nemocnici Ostrava. Jedna jediná koruna se možná může zdát jako nepatrná částka, ale v celém objemu prodaných produktů věříme, že toto rozhodnutí pomůže alespoň trochu zkvalitnit život onkologickým dětským pacientům trávicí část svého dětství právě v nemocnici.

Při každém dalším nákupu na našem e-shopu tedy vězte, že i svým jediným nákupem se i vy stáváte tím, kdo pomáhá. Pomáháte nejen dětem, ale i jejich rodičům zvládnout velmi těžké životní chvíle s nadějí, že jakmile nemoc pomine, budou se moci znovu navrátit do života a užívat si takové dětství, jaké si každé dítě zaslouží.