SONETT Podlahový čistič, 500 ml

Kód: SO9401
Akce Akce měsíce⚡
Značka: Sonett
335 Kč –7 %
SONETT Čisticí tekutý písek, 0,5 l
335 Kč –7 % 310 Kč 256,20 Kč bez DPH
Skladem (>3 ks)
Můžeme doručit do:
17.7.2024
Možnosti doručení

Podlahový čistič od společnosti SONETT mlzajišťuje efektivní a šetrnou péči o různé typy podlahových povrchů. S obsahem přírodních vosků a olejů chrání dřevo, korek, parkety, kámen, dlažbu a linoleum. Díky přítomnosti olejů z oliv, včelího a karnaubského vosku se vytváří ochranný film, který nezakrývá povrch, ale chrání jej. Tento přírodní produkt je biologicky odbouratelný a vhodný pro různé typy podlah, poskytující tak šetrnou a účinnou péči o váš domov. Chrání voskované, olejované a lakované podlahy s přirozeným voskovým filmem a bez vytváření vrstev.

Detailní informace

Detailní popis produktu

SONETT Podlahový čistič 500 ml

Podlahový čistič od společnosti SONETT zajišťuje efektivní a šetrnou péči o různé typy podlahových povrchů. S obsahem přírodních vosků a olejů chrání dřevo, korek, parkety, kámen, dlažbu a linoleum. Díky přítomnosti olejů z oliv, včelího a karnaubského vosku se vytváří ochranný film, který nezakrývá povrch, ale chrání jej. Tento přírodní produkt je biologicky odbouratelný a vhodný pro různé typy podlah, poskytující tak šetrnou a účinnou péči o váš domov. Chrání voskované, olejované a lakované podlahy s přirozeným voskovým filmem a bez vytváření vrstev.

Je vhodný na:

 • dřevo
 • korek
 • parkety
 • kámen
 • dlažbu
 • linoleum

Informace o produktu: Mýdlo z olivového oleje, certifikované ekologicky pěstované >30 %, Včelí vosk 5–15 %, Rostlinný alkohol (etanol) 5–15 %, Cukrové tenzidy 5–15 %, Karnaubský vosk, certifikované ekologicky pěstované 1–5 %, Esenciální cajuputový olej, certifikovaný organicky pěstovaný <1 %, aditiva balsamico, certifikovaný organicky pěstovaný /sběr z divoce rostoucích rostlin <1%, Voda až 100%

Seznam ingrediencí dle EC 648/2004: Aqua, potassium soap*, cera alba, alcohol denat., alkylpolyglucoside C8-C16 (coco glucoside), copernicia cerifera*,parfum*, linalool*, limonene*

*certifikované organické složky

Původ a vlastnosti složek: Včelí vosk a karnaubský vosk se používají k jemné ochraně všech povrchů ze dřeva, korku, linolea, kamene, s tenkou vrstvou vosku. Organický karnaubský vosk se získává z listů jihoamerických karnaubská palma. Včelí vosk je vedlejším produktem včelařství při extrakci medu z plástů odstředěním.

Základem tohoto tekutého čisticího prostředku na podlahy je organické mýdlo z olivového oleje. Čistý certifikovaný organicky pěstovaný olivový olej pomocí roztoku hydroxidu draselného se jednoduchým procesem vyrábí na mýdlo, aniž by byl vystaven vnějšímu přívodu energie. Olivový olej díky svým vlastnostem mírně doplňujícím lipidy podporuje obě složky vosku v jejich vyživujících vlastnostech a navíc má vynikající čisticí vlastnosti.

Ethanol, získaný fermentací moučných rostlin nebo vedlejších produktů obsahujících cukr, jako je melasa, pomáhá udržovat tekutost mýdla a umožňuje tak vysoce koncentrovaný tekutý produkt. Esenciální kajuputový olej má kromě příjemně osvěžující vůně také účinek proti bakteriím.

Upozornění: Obsahuje esenciální cajuputový olej, extrakt. Může vyvolat alergickou reakci. Způsobuje podráždění kůže. Způsobuje vážné podráždění očí. Je-li nutná lékařská pomoc, mějte po ruce obal nebo štítek výrobku. Uchovávejte mimo dosah dětí. Při zasažení očí: Několik minut opatrně vyplachujte vodou. Vyjměte kontaktní čočky, pokud jsou nasazeny a lze je snadno vyjmout. Pokračujte ve vyplachování. Pokud podráždění očí přetrvává: Vyhledejte lékařskou pomoc/ošetření.

Technická data:

Hustota: 20 °C cca 0,99 g / cm3

Hodnota pH: 20 °C, 20 ml / 10 l H₂O

Cca. 7–8.

Skladujte v prostředí bez mrazu.

Použití: 

Porézní, olejované, neutěsněné dřevěné a kamenné podlahy: 10 ml na 5 litrů vody. 

Lakované a utěsněné povrchy dřeva, korku, linolea a dlaždic: 5 ml na 5 litrů vody

Biologická odbouratelnost: 

Karnaubský vosk a včelí vosk jsou přírodní vosky, které jsou biologicky odbouratelné. Mýdlo vyrobené z bio olivového oleje, jako všechna rostlinná mýdla, má oproti všem ostatním aktivním mycím látkám jednu vynikající vlastnost, a to, že ihned po použití chemicky reaguje s vodním kamenem vždy přítomným v odpadní vodě a vzniká vápenaté mýdlo, tím neutralizuje jeho povrchově aktivní účinek na vodní organismy (primární degradace). Vápenité mýdlo je pak mikroorganismy 100% degradováno na oxid uhličitý a vodu (sekundární degradace). Navzdory skutečnosti, že při výrobě cukerných povrchově aktivních látek jsou složky extrahovány z rostlinných surovin, tj. škrob, cukr a tuk, zůstávají zcela nedotčeny ve své přirozené molekulární struktuře. Z tohoto důvodu je pro mikroorganismy relativně snadné 100% rozložit tyto povrchově aktivní látky. Mýdlo a cukerné povrchově aktivní látky jsou klasifikovány jako snadno biologicky odbouratelné podle směrnic OECD.

Balení: 

Láhev, kanystr: PE, Víčko: PE / PP, Štítek: PE, Dávkovací uzávěr: PP, Vnější karton: 100% recyklovaný materiál

Certifikace: 

NCP (Natural Care Product)

CSE (Certified Sustainable Economics)

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Podlahy
Hmotnost: 0.6 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Sonett je již od roku 1977 pionýrem na poli ekodrogerie, tedy drogerie, která je šetrná k životnímu prostředí i k lidskému organismu. Sonett vyrábí prací prášky, tekuté čistící prostředky, tablety do myčky a další účinné výrobky pro čistou domácnost. Ve výrobcích najdete ve stále větší míře suroviny z dynamického nebo ekologického zemědělství, jako např. olivový, řepkový či kokosový olej, palmový tuk nebo éterické oleje. Produkty Sonett jsou tedy 100% biologicky rozložitelné a hypoalergenní. Voda použitá při výrobě je bio-dynamicky rytmizována a do produktů Sonett jsou přidávány směsi energeticky silných bylin a esence drahých kamenů a kovů. Řada Sensitive byla vyvinuta speciálně pro citlivější pokožku alergiků nebo dětí.

Produkty SONETT neobsahují:

 • Syntetické vůně
 • Syntetická barviva
 • Syntetické konzervanty
 • Suroviny z geneticky modifikovaných plodin
 • Enzymy
 • Fosfáty
 • Optické zjasňovače
 • Zvířecí tuk ani jiné části zvířat (výjimkou je hovězí žluč v SONETT mýdle na skvrny, jakožto zbytkový produkt z biodynamického chovu)