Swanson Ultra Liposomal Vitamin C, 148 ml

Kód: SWU904
Tip
Značka: Swanson
1 449 Kč 1 293,75 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
31.5.2024
Možnosti doručení

Liposomální forma vitaminu C je v současnosti považována za jednu z nejvstřebatelnějších a nejaktivnějších. Vitamin C je obsažen v liposomech, které jsou rozpustné v tucích. Tyto liposomy dodávají vitamin bezpečně trávicí soustavou přímo do krevního oběhu pro optimální biologickou dostupnost. Tato forma je šetrnější k zažívacímu traktu než běžná kyselina askorbová, takže je ideální pro doplnění při častém nebo vysokém příjmu. Výhodou liposomálního vitaminu C společnosti Swanson je mimo jiné přírodní citrusová příchuť.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Swanson Ultra Liposomal Vitamin C, 148 ml

Vitamin CLiposomální forma vitaminu C je v současnosti považována za jednu z nejvstřebatelnějších a nejaktivnějších. Vitamin C je obsažen v liposomech, které jsou rozpustné v tucích. Tyto liposomy dodávají vitamin bezpečně trávicí soustavou přímo do krevního oběhu pro optimální biologickou dostupnost. Tato forma je šetrnější k zažívacímu traktu než běžná kyselina askorbová, takže je ideální pro doplnění při častém nebo vysokém příjmu. Výhodou liposomálního vitaminu C společnosti Swanson Ultra je mimo jiné přírodní citrusová příchuť.

  • Podporuje funkci imunitního systému
  • Působí jako antioxidant
  • Přispívá tak k ochraně buněk před oxidativním stresem
  • Přispívá ke správné tvorbě kolagenu
  • Podporuje tak funkci krevních cév, kostíchrupavek, dásní, kůže a zubů
  • Přispívá k normálnímu energetickému metabolismu
  • Přispívá k normální nervové a psychické činnosti
  • Přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání
  • Zvyšuje vstřebávání železa

Co je to liposom?

Liposomy jsou malé mikroskopické „bubliny“ tvořené fosfolipidy, které působí jako nosiče dodávající aktivní látky, v tomto případě vitamin C, přímo do našich buněk a tkání. Jsou efektivní, protože jejich uspořádaní je velmi podobné jako u našich vlastních buněk. Vnější výstelka našich buněk obsahuje fosfolipidy stejně jako ty, které tvoří liposom. Bez těchto fosfolipidů na povrchu může docházet k tomu, že se ve vodě rozpustný vitamin C nedostane přeš lipidovou vrstvu buněčných membrán a sníží se tak jeho vstřebatelnost a účinnost.

Co odlišuje „pravý liposom“?

Chcete-li vytvořit skutečný liposom, musíte zajistit reakci aktivních složek s fosfolipidovým nosičem takovým způsobem, že se vytvoří malé rovnoměrné kuličky o velikosti přibližně 150 nanometrů, které plně obalí a udrží aktivní složku. Při analýze některých produktů se ukázalo, že vitamin C je pouze smíchán s lecitinem, tohle se ovšem nedá nazývat liposomálním produktem. 

Záleží také na způsobu výroby samotných fosfolipidů. Fosfolipid by neměl být hydroxylován nebo hydrogenován a měl by být co nejčistší. Liposomální vitamin C používá fosfatidylcholin z geneticky nemodifikovaného slunečnicového lecitinu. Fosfatidylcholin je jedním z primárních fosfolipidů ve všech buněčných membránách.

Je liposom lepší než jiné formy pro dodávání živin?

Lepší absorpce, vyšší biologická dostupnost, lepší využití - to jsou hlavní výhody, které mají liposomy oproti jiným formám doplňků stravy, ale je třeba vzít v úvahu více než jen tyto tři věci. Konkrétně v případě vitaminu C je liposomální forma lépe snášena, což usnadňuje a zefektivňuje doplňování vysokých dávek. Vitamin C je vysoce kyselý a může způsobit zažívací potíže, průjem a další nepříjemné vedlejší účinky, pokud se užívá ve vysokých množstvích. V liposomální formě slouží fosfolipidy jako bariéra proti kyselinám v zažívacím traktu, což prakticky eliminuje zmíněné zažívací problémy.

Doporučené dávkování:

Jako doplněk stravy užívejte jednu čajovou lžičku (5 ml) s 30 ml vody nebo džusu. Před použitím dobře protřepejte. Skladujte na chladném místě a po otevření uložte do chladničky.

Složení:

Velikost dávky: 5 ml (1 čajová lžička)
Balení obsahuje přibližně 30 dávek. 
Množství
v 1 dávce
%RHP*
Vitamin C (jako kyselina askorbová a askorbát sodný) 1000 mg 1250%
Sodík (z askorbátu sodného) 125 mg 25%
Patentovaná směs liposomů: fosfatidylcholin (z non-GMO slunečnicového oleje) a glycerinový komplex 500 mg **
* % denní referenční hodnota příjmu 
** denní referenční hodnota příjmu není stanovena 

Další ingredience: Přírodní příchutě (pomeranč-ananas, citron-limetka), čištěná (deionizovaná) voda, sorban draselný.

Upozornění: 

Trpíte-li onemocněním, jste těhotná, kojíte, snažíte se otěhotnět, je vám méně než 18 let nebo užíváte léky, poraďte se před užitím tohoto přípravku s lékařem.  

Produkt je určen pro dospělé.

Nepřekračujte doporučené denní dávkování.

Uchovávejte mimo dosah dětí. Není náhradou pestré stravy.

Doporučené skladování: na chladném a suchém místě, po otevření uchovávejte v chladničce

Země výroby: USA

Doplňkové parametry

Kategorie: Vitamíny a minerály
Hmotnost: 0.2 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

swanson-logo-vectoraFirma Swanson Health Products je největším soukromým maloobchodním prodejcem vitamínových doplňků v USA. Společnost Swanson Health Products byla založena v roce 1969.

Swanson Health Products vyrábí více než 26 000 produktů, od vitamínů a doplňků až po „ekologické“ výrobky pro domácí úklid. Společnost má více než 20 značek Swanson, které pokrývají celé spektrum přírodních produktů pro zdraví a také některé OTC léky a biopotraviny. Swanson Health Products přináší skvělý poměr ceny a kvality.

Swanson Health Products, Fargo, ND 58104, USA